Těhotenství, porod, mateřství.
Zásadní životní okamžiky,
nenávratné změny.
Momenty, které zásadně ovlivní život náš i našich dětí. Mnoho otázek...

Mnoho informací, které si často protiřečí. Jsme tu pro vás.

Webináře s odborníky, na kterých pokládáme VAŠE otázky. Protože věříme, že porod může být nádhernou posilující zkušeností, když se na něj poctivě připravíme. 

Mama TALKS jako zdroj informace, inspirace a sdílení zkušeností nás žen.

Naše hostky vždy mluví ze své osobní i profesní zkušenosti. Najdete zde:

  • Porodní asistentky, duly,
  • maminky, které sdílí nekonvenční zkušenosti,
  • lektorky předporodní přípravy,
  • aktivistky, právničky, laktační poradkyně i hlasy mužů.

V každém webináři se zaměříme na jedno téma a v nejbližší době se můžete těšit na následující:

Webinář na téma: LOTOSOVÝ POROD

Žena, matka, průvodkyně
Pracuje v meditačním centru Ordějov jako manažerka programu Lotosový porod v ČR a průvodkyně terapii tmou. Vydala knihu Lotosový porod a sama má čtyři lotosově zrozené děti. Jako žena i matka intenzivně vnímá potřebu být v kontaktu sama se sebou a s realitou, učí se porozumění, soucitu a neoddělování se od okolního světa. Protože lotosy rostou z bahna. Hledá a předává jak zůstat s tím co se děje právě teď.

 

Webinář na téma: Ztráta miminka - podpora duly

racuji jako dula a provázím ženy a jejich rodiny klíčovými okamžiky jejich životů - porody, potraty, umíráním a životní křižovatkou. Věřím, že právě v těchto momentech můžeme od základů změnit náš život. Někdy nám tyto chvíle přinášejí štěstí a radost a někdy naopak náročné zkoušky a bolest. Pokud však dobře využijeme jejich potenciál, můžeme se dotknout hluboké životní moudrosti. Jako dula se snažím být oporou pro své klienty tak, aby klíčovými okamžiky prošli s co nejlepší zkušeností.

Spolupracuji s organizacemi Česká asociace dul, Jemné zrození, porodnice Bulovka a Center for Sacred Studies.

Webinář na téma:  SINGLE MATEŘSTVÍ

Jsem psycholožka, lektorka a už 10 let tvořím semináře a terapeutické on-line programy k sebelásce, léčení vnitřního dítěte a ke strachu. 
Nahrála jsem například také 30 audio meditací a má kniha Učebnice sebelásky má přes
50 000 majitelů. Vytvořila jsem a terapeuticky vedu tři on-line programy Škola sebelásky, Klíč k tvému vnitřnímu klidu a Mozek jako Buddha.
Jsem také máma 4,5 leté dcery, kterou vychovávám sama. Můj život jako single máma je náročný a svobodný zároveň. 
Důvěřuji životu, takže tuto neplánovanou zkušenost plně přijímám a zkoumám její aspekty. 

Každý týden vysílám na sítích živě mini psychoporadnu. Najdete mě na Facebooku a na Instagramu.
Navštivte mě na mém webu.

Webinář na téma: Mateřství jako věc veřejná

Aneta Krejčíková je česká herečka. Její talent jako první objevila Monika Kvasničková, kterou byla přihlášena do herecké agentury. Její první větší role byla v seriálu TV Nova Ulice, kde hrála Gábinu Pumrovou, vedle toho si zahrála i hlavní roli ve filmu Zastřený hlas. V poslední době se objevila také ve snímku Poupata, Všivák, Láska je láska, Modelky, s.r.o. nebo Špindl.

 V roce 2017 se zasnoubila s partnerem Ondřejem Rančákem. V září 2018 se jim narodil syn Ben. V dubnu 2020 se jim narodila dcera Antonie.

Webinář na téma: PLACENTOVÝ RITUÁL

Autorka knihy Placentový rituál, tvůrkyně unikátních svíček, dvě desetiletí průvodkyně rituály a ženskými kruhy. Matka tří dětí na Zemi a jednoho v Nebi.

Skrze mne byl v tuto dobu přiveden na svět i Placentový rituál, zářící klenot mezi léčivými nástroji.

K mé nádherné práci tak v poslední době přibylo i rozšiřování povědomí o Placentovém rituálu, ať už publikováním článků (na internetu, v časopisech Meduňka a Regenerace), nebo přednáškami (třeba na Světovém týdnu respektu k porodu nebo na Alchymistických Litoměřicích).

Věřím, že Placentový rituál si brzy najde pevné místo v životech lidí jako nádherná cesta k uzdravení jednotlivce, lidstva jako celku a potažmo i planety Země.

Webinář na téma: Porodem to nekončí

Jmenuji se Veronika Hažlinská, jsem porodní asistentka a máma roční holčičky. 

Obor porodní asistence jsem vystudovala na 1. LF v Praze,následně jsem odešla pracovat na porodní sál do Rakovníku a zároveň jsem působila jako komunitní porodní asistentka. 

Poté, co jsem si sama vyzkoušela roli těhotné, rodičky a šestinedělky, jsem začala veřejně rozebírat problémy a nedostatky našeho systému péče o ženu a dítě. Založila jsem iniciativu „Chci svoji porodní asistentku“ , která se snaží vrátit porodní asistentky zpět do rodin. Pevně věřím, že pokud budeme chtít, můžeme posunout naše porodnictví dál směrem k lepší, respektující, vlídné, ale zároveň bezpečné péči, kde budou lékaři a porodní asistentky táhnout za jeden provaz.

Webinář na téma:  JAK SI PROSADIT SVŮJ POROD

Jsem žena, feministka, matka pěti synů a dvou dcer, aktivistka, lektorka, příležitostná dula a laktační poradkyně. Před více než dvaceti lety jsem spoluzaložila organizaci Hnutí za aktivní mateřství, které se zaměřuje na zlepšování podmínek českého porodnictví. Poskytujeme zdravotně-právní poradenství, pořádáme přednášky pro rodiče i zdravotníky, jsme zapojeni do pracovních skupin se zaměřením na porodnictví. Dvanáct let jsem byla ředitelkou Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, který pořádáme od roku 2006 u příležitosti květnového Světového týdnu respektu k porodu.

Jsem členkou pracovních skupin pro porodnictví při Radě Vlády pro rovné příležitosti a České ženské lobby.

Coby lektorka sexuální výchovy jsem součástí týmu Zdravé dospívání. V rámci interaktivních přednášek na základních a středních školám přednášíme dospívajícím o lidském těle, menstruaci, intimitě a sexualitě, antikoncepci, těhotenství a porodu a všem dalším, co s tím souvisí.

Pořádám a vedu pobytové víkendy pro mámy a dcery a mámy a syny Od dívky k ženě a Od chlapce k muži. Ráda tvořím, zahradničím, poslouchám rozhovory s inspirativními lidmi .

Věřím, že pravda a láska (z)vítězí nad lží a nenávistí, že má smysl podporovat světlo a umenšovat vliv temnoty.

Webinář na téma: Život miminka v děloze a prenatální komunikace

Michaela Kalusová je spoluzakladatelkou Jemného Zrození a lektorkou hypnoporodu, spoluzaložila také školu pro duly AmmaDula akademie a asociaci pro zpracování placenty. Její vášní je pre a perinatální psychologie a podpora žen, které zažily sexuální nebo porodní trauma. Je také terapeutkou EFT a kabalistických vizualizací Dreambirth. Pravidelně dělá kurzy Hypnoporodu, vede semináře, online kurzy a školí lektorky a spolu s kolegyněmi spolupracuje také na zlepšení péče v porodnicích. 

Webinář na téma:  VÝŽIVA A PSYCHOSOMATIKA V TĚHOTENSTVÍ

Jsem naturopatka, s respektem a pokorou vyžívám přirozené cesty a síly přírody k pomáhání lidem. Často se ke mě dostávají lidé vyčerpaní a bez energie. Dlouhodobé vysílení vede ke ztrátě nálady a motivaci dělat změny.

Zaměřuji se na životní styl a se svými klienty hledám cestu k rovnováze. Jak fyzické, tak duševní. Pomocí stravy, bylin, vitamínů, minerálů a funkčních potravin je možné podpořit důležité regenerační procesy organismu. Důležitou součást mé praxe je psychosomatika.Vnímám propojení těla s myslí a proto s klienty hledáme kontext vzniku potíží z hlediska roviny emoční.

Jsem průvodce na cestě k rovnováze. Momentálně ke mně do ordinace nacházejí cestu ženy, které chtějí vyladit své zdraví, hormonální systém a mají problém s menstruací, štítnou žlázou, dělohou, či chtějí otěhotnět. Provázím i těhotné ženy na jejich cestě k porodu a následnému šetinedělí. Muži mě vyhledávají se záměrem vyladit své energetické rezervy, kompenzací stavů vyčerpání, stresu a harmonizací životního stylu, jak z pohledu vyživení těla, tak z pohledu psyché a psychosomatiky.

Webinář na téma: Láska a důvěra se rodí u porodu...

Jmenuji se Anna Kohutová, mám naplňující profesi, kterou vnímám jako své poslání. Jsem porodní asistentka, která provází ženy na jejich životní cestě za svým radostným porodem. Snažím se v nich vzbudit víru a schopnost porodit své dítě vědomě, radostně, s úctou a důstojností.

Podporuji nastávající rodiče a děti v láskyplné péči, která se řídí pouze srdcem a intuicí rodičů. Nabízím taktéž terapeutické služby v těhotenství a po porodu. Jsem zakladatelkou holistického vzdělávání porodních asistentek v ČR a SR. 

Nenechte si svůj porod vzít, protože k tomuto životnímu okamžiku se budete neustále vracet. Okamžik zrození se navždy uloží do srdce a duše Vás i Vašeho dítěte promítne se do budoucího vztahu k Vašemu dítěti, muži, celé společnosti. Ženy by měly poznat radost z porodu, která bude naplňující jak pro ně, tak pro jejich děti. Jedině tak můžeme měnit tento svět k lepšímu.

Webinář na téma:  S DULOU NEJEN O POČETÍ, TĚHOTENSTVÍ, PORODU A ŠESTINEDĚLÍ

Pocházím z Moravy. Už v mládí jsem cítila, jak moc je způsob příchodu na svět a zároveň i odchodu z něj důležitý. Okamžik zrození pro mne byl a stále nepřestává být naprosto fascinující.

Poprvé jsem u porodu doprovázela jako dula už v roce 2001. V té době jsem žila v Holandsku a zvažovala jsem studium na zdejší Vysoké škole pro porodní asistentky. U jedné z profesorek školy jsem rok pracovala jako au-pair a starala se o její čtyři doma narozené děti. Tento pobyt a také celková atmosféra ve společnosti kolem témat rodiny, těhotenství, porodu, ženských práv, vzdělávání a svobody volby pro mě byly velkou inspirací v mých dalších životních krocích.

Po návratu do ČR jsem se v roce 2002 zúčastnila prvního ročníku studia pro duly v České Republice. Pilotní ročník zahájila Henci Goer, zkušená dula DONA International a autorka knih z USA.

Za léta doprovázení při porodech mě ženy, děti a muži naučili, že síla, co stvořila tento vesmír, je dokonalá a ví, co dělá. Každá žena je jedinečná. Každá rodina je jedinečná. Každý porod je jedinečný.

Profesně mě velmi ovlivnily semináře a knihy Iny May Gaskin, Henci Goer, Ingeborg Stadelmann, Eleny Tonetti-Vladimirové, Michela Odenta, Gowri Motha, Penny Simkin, Phyllis a Marshalla Klaus, Laury Gutman a účast na mezinárodní konferenci o přirozeném porodu "Přivádíme děti na svět...."(2001).

Mé mateřské zkušenosti obohacují dcery Elisa (2012) a Luna Grace (2014).

Webinář na téma: PŘIROZENÁ SÍLA ŽENY

Vybrala jsem si podporovat ženy na jejich cestě mateřstvím. Přeji si, aby každá žena pocítila, jak obrovskou sílu v sobě má. Jedním z okamžiků, kdy tuto sílu aktivujeme je porod. Tímto okamžikem v našich životech procházíme iniciací a projevujeme plně ženský princip, přijetí. Tato doba nás v tomto nepodporuje, můžeme cítit velký tlak zvenčí a proti tomu jde zevnitř naše přirozenost. Je pro nás velkou životní výzvou naslouchat svému nitru a zároveň žít v této společnosti úspěšným životem. 

Jako první je důležité se spojit se svým tělem, naučit se slyšet jeho hlas a být s ním v souladu. Déle je poznat svou mysl, jak funguje a naučit se ji ztišit a využít ji jako skvělý nástroj pro realizaci svých přání. V neposlední řadě je důležité mít ukotvenou důvěru a pokoru v život, že existuje i něco více než jen naše svobodná vůle. Jsme součástí velké hry, kterou hrajeme s využitím svých darů a schopností. 

Každá žena má právo na to si dopřát plnou péči a vytvořit si bezpečný prostor pro to, aby přivedla své děťátko na svět. A já inspiruji i svým příběhem, kdy jsem prožila nádhernou vědomou cestu k přirozenému porodu. 

Podporuji informovanost a vědomosti o přirozených porodech v rámci projektu  AKADEMIE přirozeného mateřství, kterého jsem spolu s Pavlínou Jindrovou zakladatelkou. Založily jsme tuto školu života, abychom navrátily moudrost do našich životů a plně podporovaly žena a jejich rodiny. 

Jsem také již několik let členkou Asociace pro porodní domy a centra , z.s., kde spolupracuji na rozšíření péče o těhotné ženy, abychom měly volbu kontinuální porodní péče a také širší výběr místa porodu, tak jako je to v mnoha vyspělých zemí světa. 

Webinář na téma: Víš, jaká máš práva?

Jmenuji se Ágnes Němečková, je mi 31 let a jsem matkou dvou úžasných dcer a partnerkou skvělého muže. Již více jak deset let se věnuji práci s lidmi v poradenství. Nejvíce se zaměřuji na děti a rodiny v krizi a práva hospitalizovaných dětí a rodiček a jejich blízkých. Svou mladší dceru jsem porodila doma a starší dcera je domškolačka. Naše cesta tedy vede dost po okraji nebo spíše mimo běžný společenský systém.

Miluji hudbu, tanec, dobré jídlo a to, že každý náš den je jiný a plný nečekaných událostí:).