Lilia Khousnoutdinova a Bára Luna Chvátalová Tě zvou na ZÁZNAM WEBINÁŘE

Lotosový porod je odvěký přirozený fyziologický postup, při kterém po porodu nedojde k odstřižení pupečníku a placenta zůstává s dítětem, dokud se sama neoddělí. Dojde tak k přenosu skutečně všech potřebných látek, informací a životních energií. Zabrání se možnému poškození plic a mozku způsobenému nedostatkem kyslíku a také vzniku traumatu z předčasného oddělení placenty.
Plod dozraje. Je silný a zdravý.

„Lotosový porod nám nabízí dobrou možnost znovu se zamyslet nad tisíci lety porodnické praxe. Víte, že oddělovat matku a dítě po porodu bylo ve všech společnostech a civilizacích po tisíc let rutinou. Bylo to zapříčiněno různými pověrami a rituály. Příkladem jednoho takového velmi rozšířeného rituálu, je právě okamžité oddělení matky a dítěte po porodu.

Jedná se o rituál, při kterém se musí rychle přestřihnout pupeční šňůra, aby k oddělení mohlo dojít. Dodnes jsou lidé o správnosti takového počínání hluboce přesvědčeni. Tato kulturní podmíněnost je skutečně stále velmi silná.

Je proto významné, že Lotosový porod nám připomíná, že přestřihnout pupeční šňůru není fyziologická potřeba. Není žádný důvod spěchat a pupečník přestřihnout. Jde o postoj, kdy se pupečník nikdy nepřestřihává. Pupečník nakonec uschne a sám upadne. Lotosový porod nám tak umožňuje zcela nový pohled na tisíce let porodní praxe.“ 

Michel Odent, 23.4.2013 Brno

  • Jak vypadá Lotosový porod a péče o placentu v praxi.
  • Co přináší dítěti a matce „nejen“ po fyziologické stránce.
  • Odhalíme možnosti Lotosového porodu doma i v porodnici.
  • Jak na Lotosový porod císařským řezem.
  • Využití placenty jako elixíru života.
  • Ukážeme si úctu vůči nedotčenému miminku jako "posvátnému" dítěti s úctou k praktikám podporující porod bez násilí.

 

Těšíme se na společné popovídání!

 

Host webináře
Radana Rosecká Píšová

Záznam z 
22. října 2021

Délka
90 min

Barbora Luna Chvátalová
Spolumoderátorka projektu
Bára je čerstvá maminka, kněžka, ceremonalistka, mentorka dívčích a mateřských kruhů, lektorka symptotermální metody (vyhýbání se nebo podpora početí). Přáním Báry je, aby tak obrovskou transformaci jako je porod mohly ženy prožívat v bezpečném prostředí, podporované a chované v úctě.
Radana Rosecká Píšová
Host webináře
Pracuje v meditačním centru Ordějov jako manažerka programu Lotosový porod v ČR a průvodkyně terapii tmou. Vydala knihu Lotosový porod a sama má čtyři lotosově zrozené děti. Jako žena i matka intenzivně vnímá potřebu být v kontaktu sama se sebou a s realitou, učí se porozumění, soucitu a neoddělování se od okolního světa. Protože lotosy rostou z bahna. Hledá a předává jak zůstat s tím co se děje právě teď.

Máš i Ty své otázky na Radanu?
Napiš nám je co nejdříve a pokusíme se odpovědět na co nejvíce z nich.
Dotazy bude možné též psát LIVE během vysílání přímo na vysílací stránce.

Pozn: Počítejte prosím s tím, že podobné otázky sloučíme a budeme prioritizovat dle intenzity vašeho zájmu. Děkujeme!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů